O NÁS        SLUŽBY        AKTUÁLNĚ        TVŮRČÍ DÍLNA        DOKUMENTY        FOTOGALERIE        KONTAKT        PODPORUJÍ NÁS

 
 
SLEDUJTE NÁS NA NAŠICH FACEBOOKOVÝCH STRÁNKÁCH - NALEZNETE TAM VŠECHNY AKTUALITY A KOMPLETNÍ FOTOGALERII

                                           
   
                                                      

      

2022 / Denní centrum pro seniory JIZERA, s působností v Mnichově Hradišti a v Bakově nad Jizerou, již třináctým rokem poskytuje dvě registrované sociální služby, Denní stacionář a Sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené. Tato péče je spojena především s úlevou pro pečující rodinu, kdy Centrum nabízí možnost postarat se o blízké během dne s odbornou péčí a podporou. Centrum JIZERA je však také jednou z možností společného trávení volného času pro aktivní seniory z našeho regionu. Ať už se jedná o pravidelné tréninky paměti, kurzy angličtiny nebo besedy se zajímavými hosty. Šikovné ruce uživatelů v Centru JIZERA vyrábí každý týden různé maličkosti a rukodělné výrobky. Často i sami senioři přicházejí s kreativními nápady, co by si rádi společně zhotovili. Pomocí různých technik zde vznikají kreativní výrobky pro radost. Na výstavu Srdcem každý den v mladoboleslavském Templu si pro vás s láskou připravili naši uživatelé různé výšivky, háčkovaná zvířátka a závěsné dekorace a také obrázky malované horkým voskem.

únor 2022 / Děkujeme KREIBICH galanterii v Mnichově Hradišti za milý sponzorský dar pro Denní centrum pro seniory JIZERA. Tištěné kreativní ubrusy s předlohou se pod rukama našich uživatelek proměnily doslova k nepoznání. Nejprve vše ručně namalovaly. A potom šily a šily... A teď udělají radost třeba jako dekorační polštáře. Děkujeme.

leden 2022 / Paní Jana Marešová z Kláštera nad Jizerou oslavila v prosinci životní jubileum. Následující řádky centru adresovala jako poděkování nejen za oslavu, ale i za další aktivity, které seniorům nabízí. "Chtěla bych touto cestou poděkovat za organizaci a dárky při oslavách mých 80. narozenin zaměstnancům Denního centra Jizera v Mnichově Hradišti, Klárce Řezáčové a Renatě Zamrijové. Zároveň chci poděkovat i uživatelkám DC Jizera za dárky a skvělou atmosféru. Scházíme se v pondělí na výtvarném kroužku a ve čtvrtek na trénování paměti. Pořád se máme čemu učit. Myslím si, že nepřeháním, když napíši, že se tady cítím dobře, že tomu i hodně napomáhají obě již zmiňované zaměstnankyně. Přeji dál všem hodně zdraví a dobré nápady v činnosti, která seniorům pomáhá."

leden 2022 / Trénování paměti nejen u seniorů je velmi důležité, protože kognitivní funkce mozku se s přibývajícím věkem zhoršují. Ideální formou je prevence. Tedy začít trénovat již v době, kdy žádné problémy s pamětí ještě nepociťujeme. Trénink je vhodný i pro ty, kdo mají pocit, že „už ta paměť není, co bývala”. Právě cíleným posílením paměti a ostatních funkcí lze zajistit, že se tento proces zpomalí či nebude zhoršovat. A navíc je to u nás i zábava a smích přeci léčí! Pondělní dopoledne v Denním centru pro seniory JIZERA v Bakově nad Jizerou a čtvrteční dopoledne v Mnichově Hradišti.

https://mnichovohradistsko.cz/seniori-v-hradisti-v-bakove-trenuji-pamet-je-prevence-i-zabava?fbclid=IwAR3F62HMMHzYfhV6Sxf-g4KvGGu0UevtbQ0p7Za8GvPxHs26sP8hLUOHYLQ

březen 2021 / ABECEDA VZDĚLÁVÁNÍ PRO SENIORY. Sociální služba tísňové péče Anděl Strážný navázala spolupráci s Českou spořitelnou, která spustila pro seniory projekt Abeceda vzdělávání pro seniory. Tento projekt učí seniory používat chytré mobilní telefony a využívat jejich výhod v této nelehké době, kdy jim umožní být více ve spojení s okolním světem. Videa můžete kdykoliv shlédnout na níže uvedených odkazech:

1. díl - Jak si poradit s nastavením moderního telefonu : https://www.youtube.com/watch?v=gwals_A5rLU&t=4s

2. díl Jak si užívat Internet v chytrém telefonu: https://www.youtube.com/watch?v=HLjDMAM3774&list=PLCoPNJCwdLQ49OPCnOc02q5YMU_6CVTBv&index=7


březen 2021 / Vzhledem k tomu, že současná situace zatím neumožňuje konání prezenčních seminářů, nabízíme našim uživatelům možnost zapojit se do webinářů od společnosti Celesta Praha, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Víme, že jste se v minulosti vždy na jejich semináře moc těšili. A proto, pokud Vám to technické vybavení dovolí, pojďme se společně připojit online. V případě Vašeho zájmu nás prosím kontaktujte. S připojením Vám rádi pomůžeme a poradíme, jak na to.

březen 2021 / Se situací způsobenou onemocněním covid-19 se v posledních týdnech vyrovnává také Domov Modrý kámen, poskytovatel sociálních služeb pro seniory v Mnichově Hradišti. A protože i malá laskavost může být symbolem toho, že v této nelehké době nejsme na boj s pandemií sami, připojili jsme se k výzvě na podporu a posílení psychických sil pro Domov Modrý kámen.  Denní centrum pro seniory JIZERA připravilo symbolický “kousek zdraví z přírody” pro zaměstnance mnichovohradišťského Domova Modrý kámen. Jako poděkování za toto mimořádně náročné období, ve kterém s velkým nasazením, péčí a laskavostí dělají svoji náročnou a obtížnou práci. Jsme rádi, že jim námi vyrobené a dnes předané voňavé bylinkové balzámy a krémy udělaly radost. 

březen 2021 / V loňském roce jsme se zapojili do projektu UNICEF a naši uživatelé Denního centra pro seniory JIZERA šili látkové panenky na pomoc dětem. Velkým potěšením je pro nás vždy zpětná vazba a tak jsme rádi za dopis, o který se s Vámi chceme podělit. Z UNICEF přišlo milé psaní adresované naší uživatelce paní Blance Tomanové s poděkováním za panenku. A přiložena byla také fotka děvčátka, které tuto panenku dostalo. Další z panenek tak našla svoji novou adoptivní rodinu.